BDDK ile Rekabet Kurumu arasında işbirliği

  • Yazı boyutu
BDDK ile Rekabet Kurumu arasında işbirliği

BDDK ile Rekabet Kurumu arasında işbirliği

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Rekabet Kurumu arasında İşbirliği ve Bilgi Paylaşımı Protokolü imzalandı.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, protokolü BDDK Başkanı Mukim Öztekin ile Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı imzaladı.
     Kaldırımcı, imza töreninde yaptığı konuşmada, 30 Nisan 2010 tarihinde İstanbul'da düzenleyici ve denetleyici kurumların katılımıyla gerçekleştirilen "Rekabet Savunuculuğunun Kurumsallaşması" konulu sempozyum sonrasında bu kurumların bir kısmıyla işbirliği geliştirildiğini, BDDK ile de bu kapsamda ortak tecrübe ve birikim paylaşımını artırmak üzere gönüllü bir işbirliği tesis etmek istendiğini belirtti.
     BDDK Başkanı Öztekin de 12 yıllık deneyime sahip bir kurum olarak Rekabet Kurumu ile işbirliğinin her iki kurum için de bir sinerji oluşturacağını ifade etti.
     İmzalanan protokole göre, Rekabet Kurumu ile BDDK, finansal sektörde rekabet ortamının sağlanmasına ve korunmasına ilişkin önem arz eden konu ve gelişmeler hakkında bilgi paylaşımına gidebilecek, değerlendirme toplantıları yapabilecek ve denetim, inceleme, araştırma ya da soruşturma süreçlerinde diğer tarafın görev alanına giren konulara dair nihai kararları paylaşabilecek.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir