BDDK'dan faktoring ve varlık şirketi kurulması izni -BDDK, Zorlu Faktoring AŞ unvanlı bir…

  • Yazı boyutu
BDDK'dan faktoring ve varlık şirketi kurulması izni 
  -BDDK, Zorlu Faktoring AŞ unvanlı bir…

BDDK'dan faktoring ve varlık şirketi kurulması izni -BDDK, Zorlu Faktoring AŞ unvanlı bir faktoring şirketi ve Vera Varlık Yönetim AŞ unvanlı bir varlık yönetim şirketi kurulmasına izin verdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Zorlu Faktoring AŞ unvanlı bir faktoring şirketi ve Vera Varlık Yönetim AŞ unvanlı bir varlık yönetim şirketi kurulmasına izin verdi.
     Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul, Türk Ticaret Kanunu hükümleri saklı kalmak kaydıyla, Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmeliğin 6. maddesi çerçevesinde Zorlu Holding AŞ, Zorlu Dış Ticaret AŞ, Zeki Zorlu, Ahmet Nazif Zorlu, Olgun Zorlu ve Mehmet Emre Zorlu tarafından 10 milyon lira sermaye ile Zorlu Faktoring AŞ unvanlı bir faktoring şirketi kurulmasına izin verdi.
     Kurul ayrıca, Memduh Öztürk, Mustafa Doğan, Halil Alper Aköz, Ekin Özoran ve Aykut Özoran tarafından 10 milyon lira ödenmiş sermayeli Vera Varlık Yönetim AŞ unvanlı bir varlık yönetim şirketi kurulmasına, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 143. maddesi ve Varlık Yönetim Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde izin verilmesini kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir