Bazı ürünlerin serbest dolaşıma ve Türkiye Gümrük Bölgesi'ne giriş işlemleri

  • Yazı boyutu
Bazı ürünlerin serbest dolaşıma ve Türkiye Gümrük Bölgesi'ne giriş 
işlemleri

Bazı ürünlerin serbest dolaşıma ve Türkiye Gümrük Bölgesi'ne giriş işlemleri

Bazı ürünlerin serbest dolaşıma ve Türkiye Gümrük Bölgesi'ne giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlükleri belirlendi.
     Konuya ilişkin Gümrük Genel tebliğleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, pil ve akümülatörlerin serbest dolaşıma giriş işlemleri Esenboğa, Ankara, Halkalı, Haydarpaşa, Atatürk Havalimanı Kargo, Sabiha Gökçen Havalimanı, Erenköy, İstanbul Deri Serbest Bölge, Ambarlı, Yeşilköy, Mersin, Gemlik, Bursa, Ege Serbest Bölge, İzmir ve Dilovası gümrük müdürlüklerinden yapılacak.
     Telsiz ve telekomünikasyon terminal ekipmanlarının serbest dolaşıma giriş işlemleri de Esenboğa, Ankara, Halkalı, Haydarpaşa, Atatürk Havalimanı Kargo, Atatürk Havalimanı Serbest Bölge, Erenköy, İstanbul Deri Serbest Bölge, Sabiha Gökçen Havalimanı, Adnan Menderes, İzmir ve Gebze gümrük müdürlüklerinde gerçekleştirilecek.
     Öte yandan, Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların ve Metal Hurdaların İthalat Denetimi tebliğleri kapsamı atıkların ve metal hurdaların Türkiye Gümrük Bölgesi'ne giriş işlemleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca gerçekleştirilecek ithalat kontrolleri de Çanakkale, Biga, Gemlik, Hamzabeyli, İpsala, Kapıkule Gar, Uzunköprü, Tekirdağ, Dilucu, Gürbulak, Sarp, Cilvegözü, İsdemir, İskenderun, Ambarlı, Aliağa, İzmir, Derince, Dilovası, Mersin, Samsun, Karadeniz Ereğli ve Zonguldak gümrük müdürlüklerinde yapılacak.
     Bu arada, Ekonomi Bakanlığı'nın bazı ürünlere ilişkin İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğleri de yürürlükten kaldırıldı.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir