Bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı uygulanması kararları

  • Yazı boyutu
Bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı uygulanması kararları

Bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı uygulanması kararları

Bakanlar Kurulu, bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı uygulanmasını, bazı ürünlerin tarife kontenjanlarında da değişiklik yapılmasını kararlaştırdı.
     Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, 200 bin tona kadar yapılan etilen glikol (etandiol) ithalatında sıfır Gümrük Vergisi, bunun dışında yapılacak ithalatta ise yürürlükteki İthalat Rejimi Kararı çerçevesinde söz konusu eşya için tespit edilen Gümrük Vergisi uygulanacak.
     Bu arada, 60 bin tona kadar yapılan butil akrilat ithalatında da sıfır Gümrük Vergisi, bunun dışında yapılacak ithalatta ise yürürlükteki İthalat Rejimi Kararı çerçevesinde söz konusu eşya için tespit edilen Gümrük Vergisi uygulanacak. Bu kararlar, 31 Aralık 2013 (dahil) tarihine kadar geçerli olmak üzere, yarın yürürlüğe girecek.
     Öte yandan, "İkili Anlaşmalar Çerçevesinde Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Kararlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar" da Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bu kararla, bazı tarım ürünleri ithalatında tarife kontenjanı uygulanması hakkında kararların ilgili tablolarında yer alan maddelerden bazılarının gümrük tarife istatistik pozisyonları (GTİP) ile isimleri değiştirildi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir