Bazı ürünlerin ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

  • Yazı boyutu
Bazı ürünlerin ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

Bazı ürünlerin ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

Ekonomi Bakanlığı, bazı ürünlerin ithalatında açılan tarife kontenjanının dağıtım yöntemi ile başvuru, dağıtım ve kullanım usul ve esaslarını düzenlendi.
     Bakanlığın, "Akrilonitril İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliği", "Butil Akrilat İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliği" ve "Klimaların Üretiminde Kullanılan Kompresörlerin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, akrilonitril ithalatında açılan 70 bin tonluk tarife kontenjanının dağıtımı, butil akrilat ithalatında açılan 60 bin tonluk tarife kontenjanının dağıtımı, söz konusu ürünleri üretiminde hammadde olarak kullanan sanayicilere yapılacak.
     Detayları Tebliğde belirtilen klimaların üretiminde kullanılan kompresörler için açılan 450 bin adetlik tarife kontenjanının dağıtımı ise sadece söz konusu maddeyi üretimlerinde kullanan sanayicilere talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilecek.
    
     -Kimya Teknik Komitesi'ne yeni üyeler-
    
     Bu arada, "Kimya Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliğ'de (Tebliğ no: SGM/2008-4) Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ" de Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Söz konusu değişiklikle Kimya Teknik Komitesi'nin hangi kurum ve kuruluşlar ile ilgili sektör temsilcilerinden oluşacağı belirlendi.
     Buna göre, Komite'deki üyelerin bağlı oldukları kurumların isimlerindeki değişiklikler Tebliğ'e yansıtılırken, bundan sonra Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nı (PAGEV) temsilen bir üye, Kauçuk Derneği'ni temsilen bir üye, Kompozit Sanayicileri Derneği'ni temsilen bir üye, Plastik Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği'ni (PÜKAB) temsilen bir üye, Boya Sanayicileri Derneği'ni (BOSAD) temsilen bir üye ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (MÜSİAD) temsilen bir üye de Komite'de yer alacak.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir