Bazı ürünlerin ithalat denetiminde değişiklik

  • Yazı boyutu
Bazı ürünlerin ithalat denetiminde değişiklik

Bazı ürünlerin ithalat denetiminde değişiklik

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Kontrolüne Tabi Ürünlerin İthalat Denetimi Tebliği'nde yer alan bazı ürünlerin ithalat denetiminde değişikliğe gidildi.
     Ekonomi Bakanlığı tarafından "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Kontrolüne Tabi Ürünlerin İthalat Denetimi Tebliği'nde (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2013/5) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, Tebliğe "Geçiş süreci" başlıklı geçici bir madde eklendi. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce çıkış ülkesinde ihraç amacıyla taşıma belgesi düzenlenmiş veya gümrük mevzuatı uyarınca gümrük idarelerince sunulmuş olan ürünlerin ithalinde "Gıda ve Yem Sanayisinde Kullanılan Bitkisel Ürünler ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler" listesindeki saf magnezyum oksit için ithalat denetimine ilişkin hükümler uygulanmayacak.
     Tebliğin ilgili ekinde yer alan "Gıda ve Yem Sanayisinde Kullanılan Bitkisel Ürünler ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler" listesinde "Difosfor pentaoksit, fosforik asit ve polifosforik asitler" olarak yer alan satır kaldırılırken, listeye "fosfor pentaoksit, hipofosforik asit, meta fosforik asitler, piro fosforik asitler, polifosforik asitler, orto fosforik asitler" eklendi.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir