Bazı taşınmazların kamulaştırılması -Regülatör ve hidroelektrik santrali yapımı amacıyla…

  • Yazı boyutu
Bazı taşınmazların kamulaştırılması  
  -Regülatör ve hidroelektrik santrali yapımı amacıyla…

Bazı taşınmazların kamulaştırılması -Regülatör ve hidroelektrik santrali yapımı amacıyla Malatya ve Sivas'taki bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verildi

Regülatör ve hidroelektrik santrali yapımı amacıyla Malatya ve Sivas'taki bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verildi.
     Resmi Gezete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Malatya-Doğanşehir'de tesis edilecek Sancar regülatörü ve hidroelektrik santrali-Doğanşehir DM enerji nakil hattının yapımı amacıyla bazı taşınmazların Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından "acele" kamulaştırılması kararlaştırıldı.
     Bu arada, Sivas-Koyulhisar'da tesis edilecek olan Ekinözü 1-2 hidroelektrik santralinin yapımı amacıyla da bazı taşınmazların Hazine Müsteşarlığı adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından "acele" kamulaştırılmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir