Bazı peynir türlerine hayvan iç yağı katıldığı iddiaları -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:…

  • Yazı boyutu
Bazı peynir türlerine hayvan iç yağı katıldığı iddiaları
  -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:…

Bazı peynir türlerine hayvan iç yağı katıldığı iddiaları -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: "Şu ana kadar yapılan kontrol ve denetimlerde böyle bir durum tespit edilmedi" -"Bakanlığımız konuyu bir ihbar olarak değerlendirerek, peynir üretim tesisleri başta olmak üzere denetim ve kontrollerini artırmıştır"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bazı peynir türlerine hayvan iç yağı katıldığı iddialarına ilişkin olarak, şu ana kadar yapılan kontrol ve denetimlerde böyle bir durumun tespit edilmediğini, ancak bakanlığın denetim ve kontrollerini artırdığı bildirildi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde çeşitli basın yayın organlarındaki, bazı peynir türlerine hayvan iç yağı katıldığı yönünde haberlere açıklık getirildi.
     Bakanlıkça süt ve süt ürünleri imal eden işyerlerine yönelik üretmiş oldukları tüm ürünlerin Türk Gıda Mevzuatı'na uygun olup olmadığını tespit etmek maksadıyla rutin denetim ve kontroller gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ana kadar yapılan bu kontrol ve denetimlerde haberde iddia edildiği gibi bir durumun tespit edilmediği ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Ancak Bakanlığımız konuyu bir ihbar olarak değerlendirerek tüketicinin yanıltılması ve haksız rekabetin önlenmesi amacıyla konuyla ilgili harekete geçmiş olup, peynir üretim tesisleri başta olmak üzere denetim ve kontrollerini artırmıştır. Yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir