Bazı malların ÖTV tutarlarında artışa gidildi -Hyundai Genel Müdürü Ümit Karaarslan: -"Sipariş…

  • Yazı boyutu
Bazı malların ÖTV tutarlarında artışa gidildi
  -Hyundai Genel Müdürü Ümit Karaarslan:
  -"Sipariş…

Bazı malların ÖTV tutarlarında artışa gidildi -Hyundai Genel Müdürü Ümit Karaarslan: -"Sipariş zincirinin yoğun olduğu dönemde bu artış hepimiz için zarar olacaktır"

Hyundai Genel Müdürü Ümit Karaarslan, bazı malların ÖTV tutarlarında yapılan artışın, sipariş zincirinin yoğun olduğu dönemde sektöre zarar vereceğini bildirdi.
     Hyundai Genel Müdürü Ümit Karaarslan, bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ÖTV zammına ilişkin yaptığı açıklamada, "Vergi tahsilatında beklenen daralmalar nedeniyle, her zaman olduğu gibi öncelikle otomotiv, tekel ve akaryakıt sektörleri hatırlanmıştır" ifadelerini kullandı.
     Özellikle toplam pazarın yüzde 90'ını oluşturan 1600 cc altındaki binek araçlara uygulanan ÖTV oranının yüzde 37'den yüzde 40'a çıkarıldığını dile getiren Karaarslan, şunları kaydetti:
     "Olayın iki önemli boyutu vardır. Sipariş zincirinin yoğun olduğu dönemde bu artış hepimiz için zarar olacaktır. Ayrıca hafif ticari araçlar için sağlanan gizli teşvik oranı nedeniyle binek araç aleyhine yüzde 22 olan fark yüzde 25'e çıkmış olup, bu adil olmayan uygulama daha da ağırlaştırılmıştır. Hyundai olarak müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem doğrultusuna, Eylül ayı sonuna kadar mevcut fiyatlarımızla devam edeceğiz ve vergi artışı tarafımızdan karşılanacaktır."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir