Bazı ithal ürünlerin CIF kıymetleri değiştirildi

  • Yazı boyutu
Bazı ithal ürünlerin CIF kıymetleri değiştirildi

Bazı ithal ürünlerin CIF kıymetleri değiştirildi

İthalatı yapılan bazı ürünlerin adet ve kilogram başına CIF kıymetlerinde değişiklik yapıldı.
     Ekonomi Bakanlığı'nın "İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğleri ile Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğlerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğleri" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, çeşitli tiplerdeki seramik mamullerinin CIF kıymetleri ton başına bin 500 dolar ila 3 bin dolar arasında değişen tutarlarda yeniden belirlendi. Aynı şekilde, demir veya çelikten eşya sınıfındaki bazı ürünlerin kilogram başına CIF kıymeti 6,5 dolar oldu.
     Öte yandan kimi ürünlerin ithalatına ilişkin gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğlerde de değişiklik yapıldı.
     Değişiklikle, plastik ve mamulleri kategorisindeki bazı ürünlerin kilogram başına CIF kıymeti 5-12 dolar arasında yeniden düzenlendi.
     Kıymetli veya yarı kıymetli taş taklitleri (bir mesnede monteli olsun olmasın) ile kelepçelerin CIF kıymeti de ton başına 3 bin dolar oldu.
     Isıtmalı hava perdeleri, kanal tipi ısıtıcı ve diğer ısıtıcı ve sobaların CIF kıymetleri de adet başına 30-100 dolar arasında değişecek şekilde yeniden belirlendi.
     Sofra ve mutfak bıçakları, maket bıçakları, sabit ağızlı sofra bıçakları, bıçak ağızları gibi bazı ürünlerin CIF kıymeti kilogram başına 12 dolar olarak kaydedildi.
     Soğuk hava depolarına mahsus olan kapı kilitleri, sürgüler ve asma kilitler, gazlı cep çakmakları gibi bazı ürünlerin CIF kıymetleri de ürünün türüne göre, kilogram başına 2,5 dolar ila 25 dolar, adet başına 0,08 dolar ila 3,5 dolar ve 144 adet başına 2,5 dolar ila 4 dolar arasında olacak şekilde değiştirildi.
     Soğuk hava depolarına mahsus olan adi metallerden donanım, tertibat ve benzeri eşya (mobilya, kapı, merdiven, pencere, panjur, karoseri,eyer takımları, bavul, sandık, mahfaza ve benzeri eşya için) adi metallerden sabit askılıklar, şapka askıları, dirsekler ve benzeri eşya, adi metallerden otomatik kapı kapayıcıları, aynı ürünlerin mobilyalar için olanları gibi bazı ürünler ile sabit askılıklar, şapka askıları, dirsekler, benzeri eşyaların CIF kıymeti de kilogram başına 5 dolar oldu.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir