Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bayram tatili…

  • Yazı boyutu
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması
  -TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Bayram tatili…

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bayram tatili nedeniyle süre mutlaka 1 ay uzatılmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kapsamında yapılandırılan borçlarda son ödeme günlerinin Kurban Bayramı'na denk geldiğini kaydederek, sürenin 1 ay daha uzatılması gerektiğini belirtti.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, geniş kapsamlı borç yapılandırması ile esnafın kamuya olan tüm borçlarının yeniden yapılandırıldığını ve taksitle ödenmesinin sağlandığını anımsatarak, afdan yararlanmak için son günlere yaklaşıldığını ifade etti.
     Borç yapılandırmasında son günlerin Kurban Bayramı tatiline denk geldiğini kaydeden Palandöken, sürenin daha önce de uzatıldığını anımsatarak şunları kaydetti:
     "Affın affından yararlanmak için süre Ekim ayı sonunda bitiyor. Bu sürenin bayrama gelmesi belki bir talihsizlik ama Kanun, bu konuda 4 ay süre tanımıştı. 31 Ekim 2012 mesai akşamına kadar birikmiş taksitlerini peşin yatıranlar tarihi yapılandırmadan yararlanma haklarını yeniden kazanmış olacaklar."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir