Baz istasyonu ölçümü yapacak kursiyerler sertifikalarını aldı

  • Yazı boyutu
Baz istasyonu ölçümü yapacak kursiyerler sertifikalarını aldı

Baz istasyonu ölçümü yapacak kursiyerler sertifikalarını aldı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından baz istasyonlarının standartlara uygun olarak kurulmasını ve işletilmesini sağlamak amacıyla başlatılan "Elektromanyetik Alan Eğitimi Programı"nın tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.
     BTK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, BTK İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen sertifika törende, eğitim programını başarıyla tamamlayan 41 kursiyere sertifikaları takdim edildi.
     Törende konuşan BTK Başkanı Tayfun Acarer, verilen eğitimlerle, elektromanyetik alan ölçümü konusunda görev yapan personelin teorik ve pratik bilgilerinin artırıldığını, ölçüm yöntemlerinin firmalar arasında standart bir hale getirildiğini ve elektromanyetik alan ölçümünün önemi konusundaki farkındalığın artırılmasının amaçlandığını ifade etti.
     Acarer, Elektromanyetik Alan Eğitimi ile Türkiye genelinde kurulu bulunan baz istasyonlarının ölçümlerinin, hem BTK personeli hem de Kurumdan ölçüm yetki belgesi almış kuruluşların sertifikalı personellerince daha güvenilir ve standart bir şekilde gerçekleştirileceğini vurguladı. BTK olarak, ölçüm yetki belgeli firmalara yönelik denetimlerin de yoğunlaştırıldığını aktaran Acarer, bu denetimlerle mevzuat dışı uygulamaların önüne geçilmesinin hedeflendiğini kaydetti.
     Toplantıda eğitim programı hakkında bilgi veren BTK Başkan Yardımcısı Muhterem Çöl, düzenlenen kurslarda genel olarak GSM/3G ve yeni nesil haberleşme sistemlerinin tanıtılarak çalışma prensiplerinin anlatıldığını, ulusal ve uluslar arası standartlar, elektromanyetik alan ölçüm yöntemleri ve elektromanyetik alanların insan sağlığına etkileri ile çeşitli ölçüm cihazlarına ilişkin teknik özellikler anlatıldığını söyledi. Çöl, kurs programında yer alan eğitimlerin, konularına göre Kurum uzmanları ve çeşitli üniversitelerde görev yapan alanlarında uzman öğretim üyeleri tarafından verildiğini belirtti.
     İki grup şeklinde gerçekleştirilen eğitimin ilk bölümünün tamamlanmasının ardından 2-9 Temmuz 2012 tarihleri arasında ikinci gruba yönelik eğitim kursları düzenlenecek.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir