"Bayramiç Elması" meclise gönderildi -Bayramiç Ziraat Odası yöneticileri, patent alma…

  • Yazı boyutu
"Bayramiç Elması" meclise gönderildi
  -Bayramiç Ziraat Odası yöneticileri, patent alma…

"Bayramiç Elması" meclise gönderildi -Bayramiç Ziraat Odası yöneticileri, patent alma çalışmaları devam eden Bayramiç elmasını tanıtılması amacıyla TBMM'ye götürdü

Bayramiç Ziraat Odası yöneticileri, patent çalışmalarının sürdürdüğü "Bayramiç Elması"nı tanıtmak amacıyla 3 ton ürünü TBMM'ye gönderdi.
     Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, yaptığı açıklamada, ürünün, coğrafi işaret tescili ile pazarlama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
     Yönetim kurulu üyeleri Yahya Savran ve Ethem Demir ile meclise doğru yola çıktıklarını, tanıtım amacıyla 3 ton elmayı da beraberinde götürdüklerini kaydeden Pehlivan, Bayramiç bölgesinde yetişen elmayı milletvekillerine tattırmak istediklerini bildirdi.
     Amaçlarının, Bayramiç elmasının farkını, tadını ve aromasını göstermek olduğunu dile getiren Pehlivan, "Bayramiç elmasının ülkemizde kendi adıyla en iyi şekilde pazarlanabilmesini ve ihracat şansının arttırılmasını hedefliyoruz. Bayramiç elmasını kimliğe kavuşturmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmaları anlatmak ve bu konuda destek görebilmek için böyle bir girişimde bulunmayı uygun gördük. Bu düşüncelerle Bayramiç elmasının tanıtımına en tepeden başlamak istedik" dedi.
    
    
    

Bu haberi 344 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir