Başkentli işadamlarından "direkt uçuş" talebi

  • Yazı boyutu
Başkentli işadamlarından "direkt uçuş" talebi

Başkentli işadamlarından "direkt uçuş" talebi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, Ankara'dan direkt uçuş yapılan destinasyon sayısının 50'ye çıkarılması için Türk Hava Yolları'na (THY) resmi başvuruda bulunduklarını bildirdi.
     Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Vali Alaaddin Yüksel'in kentin sorunlarının takibinde TÜGİAD Ankara şubesinin daha etkin görev almasını istediğini anımsatarak, bu konuda Vali Yüksel ile hemfikir olduklarını kaydetti.
     Başkentte turizmin gelişmesi ve ihracatçı işadamlarının dünya ile entegrasyonu için havayolu ulaşımının hayati önem taşıdığına dikkati çeken Aydın, "Acımasız rekabet ortamının yaşandığı günümüzde zaman her zamankinden çok daha değerli" değerlendirmesinde bulundu.
     İstanbul'dan gidilmek istenen birçok bölgeye havayoluyla ulaşımın mümkün olduğunun altını çizen Aydın, şunları kaydetti:
     "Ankara'da ise hala sadece 3'ü yurt dışı olmak üzere 24 noktaya direkt uçuş yapılabiliyor. Yurt içi uçuşlarda da dezavantajımız sürüyor. Başkent'ten direkt uçuş sayısının az olması yüzünden rekabette maça hep 1-0 yenik başlıyoruz. TÜGİAD Ankara olarak bu sorunun çözümü için gerekli adımları atmaya başladık. Başkentten yurt içi ve yurt dışı uçuş noktası sayısının artırılması için THY'ye resmi yazıyla başvurduk. Ankara'dan direkt uçuş yapılan destinasyon sayısının 24'ten 50'ye çıkarılmasını istedik."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir