Başkentgaz'a "Vergi Onur Ödülü" -Başkent Doğalgaz, Ankara kurumlar vergisi sıralamasında…

  • Yazı boyutu
Başkentgaz'a "Vergi Onur Ödülü"
  -Başkent Doğalgaz, Ankara kurumlar 
  vergisi sıralamasında…

Başkentgaz'a "Vergi Onur Ödülü" -Başkent Doğalgaz, Ankara kurumlar vergisi sıralamasında 43'üncü oldu

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ, Ankara'da en çok kurumlar vergisi ödeyenler sıralamasında 43. oldu.
     Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, Ankara'da en çok kurumlar vergisi ödeyen kurumlar arasında 43'üncü, Türkiye kurumlar vergisi sıralamasında da 262'inci sırada yer aldı.
     Açıklamada, Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, göreve geldiği 2010 yılı başından beri şirketin kaynaklarının verimli kullanılması ve karlı hale gelebilmesi için yoğun çaba ve gayret gösterdiğini kaydetti.
     Şirketin 2007 yılında kurulduğunu, doğalgaz hizmetini devraldıktan sonra 2008 ve 2009 yıllarında zarar ettiğini belirten Kırşan, yoğun çabalar sonunda kurumun 2010 yılında 30 milyon, 2011 yılında da 48,7 milyon lira kar ederek, Ankara kurumlar vergisi sıralamasında 43'üncü, Türkiye kurumlar vergisi sıralamasında da 262'inci sıraya yükseldiğine dikkati çekti.
     Kırşan, Başkentgaz'ın Ankara Vergi Dairesi'ne ödeyeceği kurumlar vergisi tutarının 9,4 milyon lira olduğunu kaydederek, Ankara Vergi Dairesi Başkanı Şinasi Candan'ın, kendilerine Vergi Onur Ödülü takdim ettiğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir