Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin tamamı özelleştirilecek -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Başkent…

  • Yazı boyutu
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin tamamı özelleştirilecek
  -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Başkent…

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin tamamı özelleştirilecek -Özelleştirme Yüksek Kurulu, Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin özelleştirme kapsam programında olmayan yüzde 20 oranındaki hissesini de özelleştirme kapsam ve programına aldı -Söz konusu hisseler, önceden özelleştirme programına alınmış yüzde 80 hisse ile birlikte "blok satış" yöntemi ile özelleştirilecek -Özelleştirme 2 yıl içinde tamamlanacak

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin, özelleştirme kapsam ve programında olmayan yüzde 20 oranındaki hissesini de özelleştirme kapsam ve programına aldı.
     Konuya ilişkin ÖYK kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre Kurul, Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin, özelleştirme kapsam ve programında olmayan yüzde 20 oranındaki hissesinin, özelleştirme kapsam ve programına alınmasını kararlaştırdı. Kararının alındığı tarih itibariyle; söz konusu hisseler başka bir işleme gerek olmadan ve bedel alınmaksızın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na (ÖİB) devredilecek.
     Söz konusu hisseler, daha önceden özelleştirme kapsam ve programına alınmış yüzde 80 oranındaki hisse ile birlikte "blok satış" yöntemi ile özelleştirilecek.
     ÖİB, Şirket'in yüzde 100 oranındaki hissesinin özelleştirilmesi sonucunda Hisse Satış Sözleşmesi ile elde edilecek gelirden, özelleştirme giderleri düşüldükten sonra kalan tutardan ilgili kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde belirtilen kurumlara ödemeleri yapacak.
     Şirketin hisselerinin özelleştirilmesi sürecine ilişkin iş ve işlemler ÖİB tarafından yerine getirilecek ve özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde tamamlanacak.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir