Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesi (3) -İhalede en yüksek teklifi 1 milyar 162…

  • Yazı boyutu
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesi (3)
  -İhalede en yüksek teklifi 1 milyar 162…

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesi (3) -İhalede en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolarla Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ verdi

Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolarla Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu turda en yüksek teklif 717 milyon dolar oldu. Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi.
     Toplam 2 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif 935 milyon dolar oldu. Bu turda Zorlu Holding AŞ elendi.
     İkinci elemeli turda Eksim Yatırım Holding AŞ-GENPA Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ-MKS Marmara Entegre Kimya Sanayi AŞ elendi.
    
     -Açık artırma-
    
     Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 56 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     Açık artırmanın 4. turunda Türkerler İnşaat Tur. Mad. Enerji Üretim Ticaret ve San AŞ- Gama Holding AŞ ihaleden çekildi. Daha sonra Fernas İnşaat AŞ ve Akfen Holding AŞ-STFA Yatırım Holding AŞ de ihaleden çekildiğini açıkladı.
     Açık artırmada en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolarla Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ verdi. Böylece nihai pazarlık görüşmeleri teknik olarak sonuçlanmış oldu.
    
     (Bitti)
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir