Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görüşmesi -Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görüşmesi
  -Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı…

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görüşmesi -Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak: -"Özlediğimiz bir tablo, 35 yıldan beri Türkiye'nin önünde duran terör problemi, bu ve benzeri diyalog adımları ile inşallah çözülür"

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesiyle ilgili, "Özlediğimiz bir tablo, 35 yıldan beri Türkiye'nin önünde duran terör problemi, bu ve benzeri diyalog adımları ile inşallah çözülür" dedi.
     Boydak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeyi çok olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak değerlendirdiklerini söyledi.
     Muhalefet ile iktidar arasında siyah-beyaz anlayışı içerisinde bir diyaloğu benimsemediklerini kaydeden Boydak, şöyle devam etti:
     "Biz iktidarın beyaz dediğine, muhalefetin siyah demesini veya muhalefetin siyah dediğine iktidarın beyaz demesini kabullenmiyoruz. Gri renkte olmalı. Yani iyi olan, doğru olan teklif desteklenmeli. Veya (senin yanlışın şu, bu iş şöyle daha doğru olmaz mı-) dendiği zaman karşı tarafın bunu değerlendirmesini ve bir orta yolun bulunmasını arzu ediyoruz.
     Başkanımız ile CHP Genel Başkanı arasındaki bu diyalog çok sevindirici bir gelişme. Özlediğimiz bir tablo, 35 yıldan beri Türkiye'nin önünde duran terör problemi, bu ve benzeri diyalog adımları ile inşallah çözülür. Bu diyaloğun sivil anayasa hazırlık çalışmaları için de sürmesini temenni ediyoruz. Zirveden çıkacak sonuç ne olursa olsun, bu diyaloğu Anadolu insanı özledi ve destekliyor. Tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin de bu diyalog ortamına destek vermesini temenni ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 221 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir