"Başarılı ihaleler sonrası piyasada alımların kuvvetlendiğini görmekteyiz. İhale sonrası gelen…

  • Yazı boyutu
"Başarılı ihaleler sonrası piyasada alımların 
  kuvvetlendiğini görmekteyiz. İhale sonrası gelen…

"Başarılı ihaleler sonrası piyasada alımların kuvvetlendiğini görmekteyiz. İhale sonrası gelen alımlar ile birlikte gösterge tahvilin tekrardan yüzde 6 bileşik seviyesini test etmesi olası"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, başarılı ihaleler sonrası piyasada alımların kuvvetlendiğini belirterek, "İhale sonrası gelen alımlar ile birlikte gösterge tahvilin tekrardan yüzde 6 bileşik seviyesini test etmesi olası" dedi.
     Hazine'nin bugün gerçekleştirdiği ihalenin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tözge, dün hazinenin gerçekleştirdiği 2 ihalede yapılan 5 milyar liralık satış sonrası, bugünkü 2 ihalede de yaptığı toplam 5 milyar liralık satışla birlikte 2 günde toplamda 10 milyar lira borçlanma gerçekleştiğini belirtti.
     Tözge, böylelikle ocak ayı için hedeflenen 11,6 milyar liralık borçlanmanın büyük bir bölümünün başarı ile gerçekleşmiş olduğuna dikkati çekerek, "Dünkü ve bugünkü ihalelere özellikle ROT'ta gelen rekor talepler bu faiz seviyesinden hem yabancı hem de yerli ilgisinin devamı olarak algılanmakta. Dolayısıyla, başarılı ihaleler sonrası piyasada alımların kuvvetlendiğini görmekteyiz. İhale sonrası gelen alımlar ile birlikte gösterge tahvilin tekrardan yüzde 6 bileşik seviyesini test etmesi olası" dedi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir