Bankaların, altını yüksek fiyatla sattığı iddiası -Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası…

  • Yazı boyutu
Bankaların, altını yüksek fiyatla sattığı iddiası
  -Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası…

Bankaların, altını yüksek fiyatla sattığı iddiası -Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Akkul: -"Bankalar, altını kuyumculardan pahalı satıyor"

Bankaların, kuyumculara oranla altını daha yüksek fiyatla vatandaşa sattığı öne sürüldü.
     Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, yaptığı açıklamada, bankaların vatandaşa yüksek fiyatla altın satışı yaparak büyük gelir elde ettiğini savundu.
     Akkul, kısa süre önce S.H. isimli vatandaşın, 18 Ocak 2013 günü özel bir bankadan 24 ayar altını, gramı 98,820'den satın aldığına ilişkin banka dekontu ile kendilerine başvurduğunu belirterek, şöyle dedi:
     "Oysa ki o tarihte kuyumcularda 24 ayar altının gram satış fiyatı 95,700'dü. Bu durumda S.H. gram başına 3 liradan fazla fiyata altın satın almış. Bu işlemden dolayı S.H'nin kaybı 530 liradır. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz, bozacağınız veya alacağınız altının değer tespitini kuyumcu esnafından yapmadan bankalara gitmemeleridir. Bankaların günlük altın kur fiyatlarını, tüm işlemler dahil olmak üzere vatandaşa maliyetini banka fiyat panosu ile göstermesi gerekiyor. Vatandaşın bu konuda çok dikkat etmesi gerekir. Yoksa işlem yapıldıktan sonra iş işten geçmiş oluyor. Bankaların altını kuyumculardan pahalı sattığı da banka dekontu ile ortaya çıktı."
    
    
    

Bu haberi 347 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir