Bankacılık endeksinin kaybı yüzde 1'i aştı

  • Yazı boyutu
Bankacılık endeksinin kaybı yüzde 1'i aştı

Bankacılık endeksinin kaybı yüzde 1'i aştı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) satış baskılarının banka hisselerinde yoğunlaştığı görülüyor. İMKB 100 endeksinin kaybı bu dakikalarda yüzde 0,50 olurken bankacılık endeksinin kaybı ise yüzde 1,23'e ulaştı.
     Analistler endeksin özellikle mayıs ayından bu yana gerçekleştirdiği yükselişinde banka hisselerinin lokomotif görevi gördüğünü ve yıl başından bu yana banka hisselerinin ortalama yaklaşık yüzde 40 yükseldiğini, İMKB 100 endeksinin getirisinin ise aynı dönemde yüzde 32 seviyelerinde kaldığını belirtiyor.
     Banka hisselerinin getirisinin daha yüksek ve aynı zamanda diğer hisselere göre daha likit olduğuna dikkati çeken analistler, kar satışlarının banka hisselerinde yoğunlaşmasının normal olduğu yorumunu yapıyorlar.
     Bazı borsacılar da banka hisselerinin artık pahalı olduğunu düşünen fonların bu hisselerde satışa geçerek ucuz kaldığını düşündükleri hisselere geçmesinin söz konusu olabileceğini kaydediyor.
     Bu dakikalarda banka hisseleri arasında en fazla değer kaybedenler Halkbank (yüzde 1,70) TSKB (yüzde 1,49), Albaraka Türk (yüzde 1,40), Yapı Kredi Bankası (yüzde 1,13) ve A-Bank (yüzde 0,90) olarak sıralandı.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir