Banka hisselerinde kayıplar yüzde 2'ye ulaştı

  • Yazı boyutu
Banka hisselerinde kayıplar yüzde 2'ye ulaştı

Banka hisselerinde kayıplar yüzde 2'ye ulaştı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi kar satışlarının etkisini artırmasıyla bu dakikalarda önceki güne göre yüzde 0,77 oranında değer kaybetse de 67.500 desteği üzerinde tutunması dikkati çekiyor.
     Endeks üzerinde ağırlığı yüksek olan banka hisselerinde görülen güçlü satışların endeksin görünümünü negatif yönlü etkilediği, ancak diğer hisselerde görülen para girişinin şimdilik endeksin düşüşünü sınırladığı görülüyor.
     Bankacılık endeksinin değer kaybı önceki güne göre yüzde 2'ye yaklaşırken bu dakikalarda en fazla değer kaybeden banka hisseleri; Denizbank (yüzde 3,96), Albaraka Türk (yüzde 2,08), Asyabank (yüzde 1,89), İş Bankası (C) (yüzde 1,76) ve Akbank yüzde 1,75 olarak sıralandı.
     Analistler Merkez Bankası kararlarının piyasa beklentisi dahilinde olduğunu, dolayısıyla bankalardaki satış baskısının daha çok kar satışları olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir