Bank Asya, Sukuk formatında sermaye benzeri kredi temini için 4 bankaya yetki verdi

  • Yazı boyutu
Bank Asya, Sukuk formatında sermaye benzeri kredi temini için 4 bankaya 
yetki verdi

Bank Asya, Sukuk formatında sermaye benzeri kredi temini için 4 bankaya yetki verdi

Asya Katılım Bankası (Bank Asya), yurtdışı piyasalardan en az beş yıl ana para geri ödemesiz, 10 yıl vadeli, azami 300 milyon dolar karşılığında sukuk formatında sermaye benzeri kredi temini için 4 bankaya yetki verdiğini açıkladı.
     Bank Asya'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yurtdışı piyasalardan sukuk formatında sermaye benzeri kredi temini hakkında yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bankamızca Türkiye dışında yerleşik nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, en az beş yıl ana para geri ödemesiz, 10 yıl vadeli, azami 300 milyon dolar karşılığında Sukuk formatında ikincil sermaye benzeri kredi temin edilmesi amacı ile; Bank of America Merill Lynch, Emirates NBD Capital Limited, HSBC PLC, National Bank of Abu Dhabi bankalarının ortak lider yönetici bankalar (Joint Lead Manager) olarak tayin edilmiş olup, bu kapsamda ortak lider yönetici bankalar düzenlenecek olan bir dizi yatırımcı toplantıları için yetkilendirilmiştir.
     Sermaye benzeri kredi temini için, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur."
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir