Bank Asya, GFC General Finans Menkul Değerler'i satın aldı

  • Yazı boyutu
Bank Asya, GFC General Finans Menkul Değerler'i satın aldı

Bank Asya, GFC General Finans Menkul Değerler'i satın aldı

Katılım Bankası Bank Asya, Sermaye Piyasaları'nda aracılık etmek için GFC General Finans Menkul Değerler'in yetki belgesini satın aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Bank Asya, kuracağı menkul değerler şirketinde bu yetki belgesini kullanarak müşterilerinin Sermaye Piyasalarında işlem yapmalarına imkan sağlayacak. Bank Asya GFC General Finans Menkul Değerler'e ait Sermaye Piyasası Aracılık Faaliyet Yetki Belgelerinin alımına ilişkin sözleşmeyi imzaladı. Bank Asya, Tuna GYO, Işık Sigorta ve Asya Emeklilik gibi finansal iştiraklerinin yanına bir yenisini daha ekledi. GFC Finansal Menkul Değerler'e ait Sermaye Piyasası Aracılık Faaliyet Yetki belgelerini satın alarak, kuracağı menkul değerler şirketinin en önemli adımını atmış oldu.
     Satın alma işlemini değerlendiren Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, şunları ifade etti:
     "Bank Asya müşterilerinin sermaye piyasalarındaki işlemlerine aracılık etmek, katılım bankacılığı prensiplerine uygun sermaye piyasası ürünlerini de geliştirmek üzere bir aracı kurum iştiraki sağlamayı hedefliyordu. Bilindiği gibi, SPK yeni kurulacak aracı kurumlar için lisans vermiyor. SPK sadece var olan aracı kurumların hisse devrine veya lisanslarının devrine izin veriyor. Biz de faaliyetlerini yaklaşık 2 yıldan beri durdurmuş olan GFC Menkul Değerler Şirketi'nin Sermaye Piyasası Aracılık Faaliyet Yetki belgelerini satın aldık. Bu lisansı müşterilerimize yeni bir hizmet olarak sunacağımız menkul değerler şirketimizin faaliyetinde kullanacağız. 220 şubemizde tüm bankacılık hizmetlerini sunarken finansal iştiraklerimizle de müşterilerimizin tüm finansal ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz."
     Yeni kurulacak menkul değerler şirketi sayesinde, Bank Asya müşterileri bankanın 220 şubesinin yanı sıra internet ve çağrı merkezi gibi alternatif dağıtım kanallarından sermaye piyasalarında işlem yapabilecek. Bank Asya böylece yatırım fonlarının ihraçları, halka arza aracılık gibi diğer sermaye piyasası işlemleri ile hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine hizmet sunacak.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir