Balıkesir Valisi Turhan: -"Özellikle İstanbul ve Trakya'daki sanayi kuruluşları için Bandırma…

  • Yazı boyutu
Balıkesir Valisi Turhan:
  -"Özellikle İstanbul ve Trakya'daki sanayi
  kuruluşları için Bandırma…

Balıkesir Valisi Turhan: -"Özellikle İstanbul ve Trakya'daki sanayi kuruluşları için Bandırma önemli bir yatırım alanı"

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, özellikle İstanbul ve Trakya'daki sanayi kuruluşları için Bandırma'nın önemli bir yatırım alanı olduğunu söyledi.
     Turhan, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı'nda, Balıkesir'in son dönemde ciddi bir farklılaşma ve atılım içinde olacağına dikkati çekti.
     Bandırma ve çevresinin sanayileşmede önemli bir bölge olarak öne çıktığını ifade eden Turhan, İstanbul, İzmit ve Trakya bölgesindeki sanayi kuruluşların Güney Marmara'ya kaymasının söz konusu olduğunu anlattı.
     Söz konusu illerin çevre düzen planlarında, şehir merkezlerinde sanayiye yer verilmediğini vurgulayan Turhan, şöyle konuştu:
     "Bu kapsamda Türkiye'de en önemli yatırım yeri olan bölge Balıkesir. Özellikle İstanbul ve Trakya'daki sanayi kuruluşları için Bandırma önemli bir yatırım alanı. Önümüzdeki dönemde bu yatırımlar oldukça fazla hızlanacak, büyüyecek. Buna hazırlıklı olmak gerekiyor. Doğru sanayileşme çok daha önemli. Hem sanayileşeceğiz, ihracatımızı artıracağız, işsizlik oranlarını düzelteceğiz hem de çocuklarımızın geleceğimizin çok daha sağlıklı ortamda yaşayabileceği şehirler oluşturacağız. Bu kapsamda bugün itibarıyla hazırlığımızı çok iyi yapmamız gerekiyor. Yarın geç olabilir."
     Turhan, yatırımlar açısından en uygun alanların organize sanayi bölgeleri olduğunu belirterek, "Çevrenin, doğanın, denizin ve tarım alanlarının ortadan kalkmaması, kirlenmemesi açısından organize sanayi alanlarına yatırımcıyı çekmemiz gerekiyor. Bandırma ve Gönen için en az 50 yıllık planlar yapmamız lazım. İl, ilçe ölçeğinde değil, uluslararası planlar, dünya çapında planlar yapmamız gerekiyor" dedi.
     OSB'deki bir traktör fabrikasının seminer salonunda yapılan toplantıya, Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kocaman da katıldı.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir