Bakanlar Kurulu'nun İthalat Rejimi Kararı -Endonezya'dan "Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi"…

  • Yazı boyutu
Bakanlar Kurulu'nun İthalat Rejimi Kararı
  -Endonezya'dan "Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi"…

Bakanlar Kurulu'nun İthalat Rejimi Kararı -Endonezya'dan "Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi" kapsamında ithal edilen bazı ürünler için farklı kategorilerdeki ülkelere uygulanan vergiler arasındaki fark, geçici bir süre için teminata bağlanacak

Endonezya'dan "Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi" kapsamında ithal edilen bazı ürünler için farklı kategorilerdeki ülkelere uygulanan vergiler arasındaki fark, geçici bir süre için teminata bağlanacak.
     Bakanlar Kurulu'nun İthalat Rejimi Kararına Ek Karar'ı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, İthalat Rejimi Kararı'nın ekindeki sektör listesinde bulunan ve konfeksiyon sektörünün alanına giren bazı tekstil ürünleri ve ayakkabılar ile elektrikli makina ve cihazlar, bunların aksam ve parçalarının Endonezya'dan "Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi" kapsamında ithalatında, "Diğer Ülkeler" sınıfındaki ülkeler için uygulanan vergiler ile "Gelişme Yolundaki Ülkeler" için uygulanan vergiler arasındaki fark, gümrük mevzuatı çerçevesinde geçici bir süre için teminata bağlanacak.
     Aynı uygulama, konfeksiyon sektörü kapsamındaki tekstil ürünlerinin anılan sistem kapsamında Endonezya'dan ithal edilmesi halinde "söz konusu ülkeler arasında yer alan ilave gümrük vergileri arasındaki fark" için de geçerli olacak.
     Karar, 30 gün sonra yürürlüğe girecek.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir