Bakanlar Kurulu kararı -Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki…

  • Yazı boyutu
Bakanlar Kurulu kararı
  -Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 
  bünyesindeki…

Bakanlar Kurulu kararı -Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki Kurul, uluslararası standartlarla uyumlu Türkiye Muhasebe Standartlarını oluşturma ve yayımlamaya yetkili olacak

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki Kurul, uluslararası standartlarla uyumlu Türkiye Muhasebe Standartlarını oluşturma ve yayımlamaya yetkili olacak.
     Bakanlar Kurulu'nun Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yönetmeliğinin yürürlüğe konulmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Karar ekinde yer alan yönetmeliğe göre, Kurul, finansal tabloların ihtiyaca uygunluğunu, şeffaflığını, güvenilirliğini, anlaşılabilirliğini, karşılaştırılabilirliğini ve tutarlılığını sağlamak amacıyla uluslararası standartlarla uyumlu Türkiye Muhasebe Standartlarını oluşturacak ve yayımlayacak.
     Bağımsız denetçiler ve bağımsız denetim kuruluşlarının yetkilendirilme şartlarını çalışma esaslarını belirleyecek olan Kurul, gerekli şartları taşıyan kuruluşları ve bağımsız denetim yapacak meslek mensuplarını yetkilendirerek resmi sicile kaydedecek.
     Kurul ayrıca yetkileri askıya alınan veya iptal edilenleri Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nun internet sitesinden listeler halinde açıklayacak.
     Taşınmaz alımı, satımı ve kiralanması konularındaki önerileri görüşüp karara bağlamak da Kurul'un görev ve yetkileri arasında yer alacak.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir