Bakanlar Kurulu kararı

  • Yazı boyutu
Bakanlar Kurulu kararı

Bakanlar Kurulu kararı

Türkiye'de İmal Edilen Veteriner Müstahzarların Terkiplerinde Bulunan İlaç Hammaddeleri ve Yardımcı Maddeleri ile Veteriner Müstahzarların Gümrük Vergisi ve İthalde Alınan Diğer Vergiler ile Toplu Konut Fonu'ndan Muaf Olarak İthal Edilmesine Dair Kararda değişiklik yapıldı.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, Türkiye'de İmal Edilen Veteriner Müstahzarların Terkiplerinde Bulunan İlaç Hammaddeleri ve Yardımcı Maddeleri ile Veteriner Müstahzarların Gümrük Vergisi ve İthalde Alınan Diğer Vergiler ile Toplu Konut Fonu'ndan Muaf Olarak İthal Edilmesine Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar yürürlüğe girdi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca yürütülecek karara göre, hayvan sağlığını korumak amacıyla, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ruhsatnameleri verilmiş bulunan veteriner müstahzarların yapımında kullanılan ve aynı Bakanlıkça ithalatı uygun görülen, isim ve gümrük tarife istatistik pozisyonları belirtilen ilaç hammaddeleri, yardımcı maddeleri ile veteriner müstahzarlardan yerli imalı bulunmayan veya yerli imalı bulunup da yurt içi ihtiyacını karşılamayan maddelerin ithali gümrük vergisi ile ithalde alınan diğer vergiler ve Toplu Konut Fonu'ndan muaf olacak.
     Listede yer almayıp, ruhsatlı veteriner müstahzarların yapımında kullanılması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygun görülen ve yerli imali olmayan veya yerli imalı bulunup da yurt içi ihtiyacını karşılamayan ilaç hammaddeleri, yardımcı maddeleri ile veteriner müstahzarlar gümrük vergisi ile ithalde alınan diğer vergiler ve Toplu Konut Fonu'ndan muaf olacak.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir