Bakanlar Kurulu Kararı -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Lefkoşe, Bükreş ve Seul büyükelçiliklerine…

  • Yazı boyutu
Bakanlar Kurulu Kararı
  -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Lefkoşe, Bükreş ve Seul
  büyükelçiliklerine…

Bakanlar Kurulu Kararı -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Lefkoşe, Bükreş ve Seul büyükelçiliklerine gümrük müşaviri, Urumiye, Erbil ve Batum başkonsolusluklarına da gümrük ataşesi atayabilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Lefkoşe, Bükreş ve Seul büyükelçiliklerine gümrük müşaviri, Urumiye, Erbil ve Batum başkonsolosluklarına gümrük ataşesi atayabilecek.
     Bakanlar Kurulu'nun konuya ilişkin, kamu kurum ve kuruluşlarının yurtdışı teşkilatını oluşturan birimlerin nitelik, kurulduğu şehir ve ülke, görev alanı, akredite edildiği ülkeler ve bağlı bulunduğu misyonlar hakkındaki 99/12770 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Karar ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yurt dışı teşkilatının, kurulan birimleri itibarıyla isimleri, kurulduğu yer, bağlı olduğu dış temsilcilik ile görev alanına giren diğer ülkeler ve çalıştırabileceği azami kadrolu personel sayısını gösteren 2 sayılı cetvele 6 yeni dış temsilcilik eklendi.
     Buna göre, Lefkoşe, Bükreş ve Seul büyükelçiliklerine birer gümrük müşaviri, Urumiye, Erbil ve Batum başkonsolosluklarına da birer gümrük ataşesi atanabilecek.
     Yurt dışı teşkilatında çalışan müşavir ve ataşeler, gümrük rejimi ve formaliteleri ile bunların değişikliklerini takip etmek, Türk işçileri ve aile fertlerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın görev alanındaki sorunlarına çözüm yolları aramak, kaçakçılık, gümrük ve şirketler üzerinden para aklama suçlarıyla mücadeleye yönelik olarak ilgili ülkelerin gümrük idareleriyle sorunlara çözüm yolları aramak, onları tüketici hakları konularında bilgilendirmek, bakanlık ile misyon ve konsolosluk şeflerince verilecek diğer vazifeleri yerine getirmekle yükümlü olacaklar.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir