Bakanlar Kurulu kararı -2B'den elde edilecek gelirlerin yüzde 0,52'si Vakıflar Genel Müdürlüğü…

  • Yazı boyutu
Bakanlar Kurulu kararı
  -2B'den elde edilecek gelirlerin yüzde 0,52'si
  Vakıflar Genel Müdürlüğü…

Bakanlar Kurulu kararı -2B'den elde edilecek gelirlerin yüzde 0,52'si Vakıflar Genel Müdürlüğü muhasebe birimi hesabına, kalan tutarın yüzde 15,20'si genel bütçenin (B) işaretli cetveline özel gelir, kalan ise genel bütçeye gelir olarak kaydedilecek

Bakanlar Kurulu, kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş alanların satışını düzenleyen yasanın uygulamasından elde edilecek gelirlerin, yüzde 0,52'sinin yatırım amacıyla kullanılmak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü muhasebe birimi hesabına, kalan tutarın yüzde 15,20'sinin genel bütçenin (B) işaretli cetveline özel gelir, kalanının ise genel bütçeye gelir olarak kaydedilmesini kararlaştırdı.
     Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, 6292 Sayılı Orman köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanuna göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje alanı olarak belirlenen alanların değerlendirilmesinden elde edilen gelirler hariç olmak üzere, bu kanunun uygulamasından elde edilecek gelirlerin, yüzde 0,52'sinin yatırım amacıyla kullanılmak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü muhasebe birimi hesabına, kalan tutarın yüzde 15,20'sinin genel bütçenin (B) işaretli cetveline özel gelir, kalanının ise genel bütçeye gelir olarak kaydedilmesine karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir