Bakanlar Ergün ve Şahin, kurulması planlanan ortak OSB arazisini inceledi

  • Yazı boyutu
Bakanlar Ergün ve Şahin, kurulması planlanan ortak OSB arazisini inceledi

Bakanlar Ergün ve Şahin, kurulması planlanan ortak OSB arazisini inceledi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kurulması planlanan Gaziantep-Kilis Ortak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arazisini inceledi.
     Bakan Ergün ve Şahin, Kilis OSB Müdürü Hakan Öztürk'ten harita üzerinde bilgi aldı ve araziyi gezdi.
     Bakan Nihat Ergün, incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk etapta Kilis'teki OSB alanını yaklaşık bin dönüm genişleterek, mevcut boş parseller ya da tahsis edilmiş ancak yatırım yapılmamış parsellere yatırımcı çekmek istediklerini belirtti.
     "Genişleteceğimiz bin dönümlük alana, yeni teşvik sistemini daha iyi anlatarak yeni yatırımcılar çekmeliyiz" diyen Ergün, ABD'li bir yatırımcının Kilis'te kurulması planlanan bölgeye yatırım yapmak için geldiğini ifade etti.
     Bakan Ergün, şöyle devam etti:
     "Gelen yabancı yatırımcı, yaklaşık 100 dönümlük bir alanda Meksika'da yapılacak bir yatırımı Kilis'te yapma kararı aldı. İkinci yapacağımız iş de Gaziantep ile Kilis'i ortak yapmak. Bu ortaklığın en önemli göstergesi, inşallah yeni kurulacak olan ortak organize sanayi bölgesi olacaktır. Ayrıca o alanda şu anda Ulaştırma Bakanlığı'mız tarafından yeni bir yol projelendirmesi yapılmaktadır. Bu bölge, yeni bir tren hattı ile diğer demiryolları hatlarına entegre edildiğinde hem demiryolu hem karayolu hem de denizyolu ile bağlantıları olacaktır."
     Bakanların gezisinde, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti Kilis Milletvekili Fuat Karakuş, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Kilis Valisi Yusuf Odabaş, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu, Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, Kilis OSB Müdürü Hakan Öztürk ile daire müdürleri de yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 382 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir