Bakan Yıldız, Türkmenistan heyeti onuruna yemek verdi -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner…

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldız, Türkmenistan heyeti onuruna yemek verdi
  -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner…

Bakan Yıldız, Türkmenistan heyeti onuruna yemek verdi -Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un büyük katkıları sonucunda Türkmenistan'ın dünyada dikkat çeken bir ülke haline geldi" -Türkmenistan'ın elde ettiği refah seviyesi her geçen yıl daha fazla hissedilmektedir"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un büyük katkıları sonucunda Türkmenistan'ın dünyada dikkat çeken bir ülke haline geldiğini belirterek, "Türkmenistan'ın elde ettiği refah seviyesi her geçen yıl daha fazla hissedilmektedir" dedi.
     Yıldız, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu öncesinde Türkmenistan Finans Bakanı Dovletgeldi Sadykov ve beraberindeki heyet onuruna yemek verdi.
     Yemek öncesinde konuşan Yıldız, Türkmen heyetinin İstanbul'da yapacağı toplantıların her iki ülke içinde yararlı olmasını ümit ettiğini belirterek, foruma gerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gerekse Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un büyük önem ve destek verdiğini söyledi.
     Yıldız, Devlet Başkanı Berdimuhammedov'un büyük katkıları sonucunda Türkmenistan'ın dünyada dikkat çeken bir ülke haline geldiğini ifade ederek, "Güçlü şehir Aşkabat da refahın en güzel örnekleri sergilenmektedir. Türkmenistan'ın elde ettiği refah seviyesi her geçen yıl daha fazla hissedilmektedir" dedi.
     Türkmenistan Finans Bakanı Dovletgeldi Sadykov da Türkmenistan'dan selam getirdiğini belirterek, "İki gün boyunca devam edecek yatırım formuna her iki ülkenin en önde gelen iş adamları katılacak. Bu imkanları sağladıkları için Türk kardeşlerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.
     Yemeğe, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra Türkiye ve Türkmenistan'dan çok sayıda iş adamı katıldı.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir