Bakan Yıldız, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile bir araya geldi -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı…

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldız, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile bir araya geldi
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı…

Bakan Yıldız, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile bir araya geldi -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"İran Cumhurbaşkanı Sayın Ahmedinejad ile iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdik"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Nevruz Bayramı etkinliklerine katılmak üzere gittiği Türkmenistan'ın Başkenti Aşkabat'ta, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü.
     Basına kapalı olarak gerçekleşen ve yaklaşık 20 dakika süren başbaşa görüşmenin ardından AA muhabirine açıklama yapan Bakan Yıldız, Ahmedinejad ile iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdiklerini söyledi.
     Türkiye ile İran arasındaki enerji ilişkilerinde kat edilebilecek mesafeler ve mevcut durumun daha iyiye götürülmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Yıldız, "Türkiye-İran ile Türkiye-İran-Türkmenistan arasında yapılabilecek işbirliklerini görüştük" dedi.
     Türkmenistan'da gerçekleştirilen Uluslararası Nevruz Bayramı'nda Türkiye'yi temsil ettiğini de hatırlatan Yıldız, "Buradaki kutlamalarda birlikte gördük ki Nevruz denilince akla gelen gerginlik algısı silinecek, sevinç ve huzur akla gelecek" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir