Bakan Yıldız, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız,…

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldız, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız,…

Bakan Yıldız, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Dünya Gelecekte Enerji Zirvesi"ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Abu Dabi'ye gidecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Dünya Gelecekte Enerji Zirvesi'ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye gidecek.
     Bakan Yıldız, 15 Ocak Salı günü, Abu Dabi'de gerçekleştirilecek "Dünya Gelecekte Enerji Zirvesi"ne katılacak. Zirveye, Fransa Cumhurbaşkanı, Arjantin Devlet Başkanı, İzlanda Cumhurbaşkanı, İspanya Kralı, Sırbistan Başbakanı ve Karadağ Başbakanı'nın da katılması bekleniyor.
     BAE'de uluslar arası şirketlerin üst düzey yöneticileriyle de bir araya gelecek olan Bakan Yıldız, daha sonra Al Taweelah Santrali'ni ziyaret edecek. Santral ziyaretinde Bakan Yıldız'a, Abu Dabi Ulusal Enerji Şirketi TAQA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulla Saif Al Nuaimi ve Enerji Bölümü CEO'su Frank Perez eşlik edecek.
     Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında, Afşin-Elbistan kömür havzasında 8 bin MW kapasiteli elektrik santrali yapımını içeren hükümetlerarası anlaşma, Elektrik Üretim AŞ ile Abu Dabi Ulusal Enerji Şirketi TAQA arasında geçtiğimiz günlerde Ankara'da imzalanmıştı.
     Akşam yemeğinde BAE Enerji Bakanı Muhammed bin Dhaen Al Hamli, TAQA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Al-Nuaimi, TAQA Enerji Bölümü CEO'su Perez, TAQA Türkiye Temsilcisi Tom Teerlynck ve TAQA Türkiye Danışmanı Özgür Ülgin ile bir araya gelecek Bakan Yıldız, aynı gün gece saatlerinde Türkiye'ye dönecek.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir