Bakan Yıldız, ABD'li Bakan Yardımcısı Poneman ile görüştü

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldız, ABD'li Bakan Yardımcısı Poneman ile görüştü

Bakan Yıldız, ABD'li Bakan Yardımcısı Poneman ile görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Enerji Bakan Yardımcısı Daniel Poneman ile görüştü.
     Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'ne katılan Yıldız, Daniel Poneman ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Bakan Yıldız, görüşmede iki ülke arasındaki enerji sektörleriyle bölge ve dünyadaki gelişmelerle alakalı da değerlendirmelerde de bulunacaklarını belirtti.
     Yıldız, "Kendisi, karşılıklı olarak tabirimizle arkadaşız. O yüzden ilişkilerimizi son derece samimi ve sıcak ortamda geliştiriyoruz. Bunun her iki ülke içinde artı katkılar koyacağı kanaatindeyim. Diğer bütün heyetindeki katılımcılarla beraber ve burada kendilerini ağırlamaktan memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum ve hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.
     ABD Enerji Bakan Yardımcısı Daniel Poneman da Türkiye'de bulunmaktan son derece memnun olduğunu vurgulayarak, "Gerçekten son zamanlarda çok sık görüşme fırsatı oldu. Geçtiğimiz ayda ve başka ülkelerde iki kere görüşme imkanı bulduk. İlişkilere yapıcı yaklaşımınız, özellikle enerji güvenliği alanında çok önem arz ediyor. Sizin bölgedeki liderliğiniz hem uluslararası camiada çok önemli bir rol olduğu ve önemli bir yer teşkil ettiği kadar aynı zamanda enerji güvenliği konusunda çok önem taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.
     Poneman, görüşmede enerji ile ilgili konuları konuşacaklarını, refah ve güvenlik konularına değineceklerini ifade etti.
     Görüşme, basın mensuplarının fotoğraf ve görüntü almasının ardından basına kapalı olarak gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir