Bakan Yıldırım, "Ulusal Ulaştırma Portalı"nı açtı

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldırım, "Ulusal Ulaştırma Portalı"nı açtı

Bakan Yıldırım, "Ulusal Ulaştırma Portalı"nı açtı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 13. CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi'nde "Ulusal Ulaştırma Portalı'nın açılışını gerçekleştirdi.
     Zirve kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı standında tanıtımı yapılan Ulusal Ulaştırma Portalı'nın açılışında konuşan Bakan Yıldırım, portalın Türkiye'nin neresine gidilmek istenirse bulunulan yerden, o yere kadar her türlü bilgiyi, kısıtlamayı ve sorunu anlatacak bir sistem olduğunu söyledi.
     Sistemin yapımının Türksat tarafından gerçekleştirildiğinin bilgisini veren Yıldırım, "Hava durumu, geciken, inen, kalkan uçaklar, lokantaları, önemli tarihi mekanlarla ilgili bilgiler, gideceğiniz yolda çalışma olup olmadığı ve hangi yoldan giderseniz daha emniyetli olduğuyla ilgili bütün bilgileri görebiliyorsunuz. Burada amaç, insanların yaşamını kolaylaştırmak, hayat kalitesini artırmak" diye konuştu.
     Bilişimden sorumlu bakanlık olarak bu alanda öncü olmak, bu hizmetlerin vatandaşla buluşturmayı amaçladıklarını belirten Yıldırım, portala "ulasim.gov.tr" adresinden ulaşılacağını, ayrıca 444 24 07 numaralı çağrı merkezinden de 24 saat hizmet alınacağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir