Bakan Yıldırım'ın kabulü -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Portekiz Ekonomi…

  • Yazı boyutu
Bakan Yıldırım'ın kabulü
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım,
  Portekiz Ekonomi…

Bakan Yıldırım'ın kabulü -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Portekiz Ekonomi ve İstihdam Bakanı Santos'la bir araya geldi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Binali Yıldırım, Portekiz Ekonomi ve İstihdam Bakanı Alvaro Santos ve beraberindeki heyetle görüştü.
     Bakan Yıldırım makamındaki görüşmede, Portekiz ile Türkiye'nin tarihi, derin ve iyi ilişkilere sahip olduğunu ifade etti. Portekiz'în Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik sürecine önemli destek verdiğini dile getiren Yıldırım, tüm dünyayı etkileyen ekonomik krizden ülkelerin zarar görmemesi için tedbirlerin ortak akılla alınmasının önem arz ettiğini söyledi.
     Portekiz kabinesinin yatırımlarının üçte ikisinden fazlasının Bakan Santos'un sorumluluğunda olduğunu ifade eden Yıldırım, ikili görüşmelerde Portekizle karayolu taşımacılığı, demiryolu, denizcilik ve sivil havacılık alanlarında işbirliği ve yapılacak çalışmalar hakkında kapsamlı değerlendirmelerde bulunacağını kaydetti.
     Konuk Bakan Alvaro Santos da iki ülke arasında tarihi ve iyi ilişkiler olduğunu hatırlatarak, işbirliğinin ekonomi alanında gelişmesi için açık bir fırsat bulunduğunu söyledi. Portekiz'in ekonomik krize karşı çok net tavırlar sergilediğini ifade eden Santos, önemli reformlar yaptıklarını kaydetti. Santos, bu reformların Portekizli firmaların önünü açacağını, Türk firmaları ile de işbirliğine imkan sağlayacağını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir