Bakan Yazıcı "İstanbul 2010" Restorasyon Projeleri'ni gezdi

  • Yazı boyutu
Bakan Yazıcı "İstanbul 2010" Restorasyon Projeleri'ni gezdi

Bakan Yazıcı "İstanbul 2010" Restorasyon Projeleri'ni gezdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın, İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) "İstanbul 2010" Restorasyon Projeleri'ni gezdiği bildirildi.
     İstanbul Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Bakan Yazıcı'nın, yeniden yapılan ve restore edilen projeleri İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile birlikte gezdiği belirtildi.
     Söylet'in restorasyon projeleri hakkında Bakan Yazıcı'ya bilgi verdiği ve İstanbul Üniversitesi'nin 3 yıldır sürdürdüğü mekansal değişim ve dönüşüm sürecini anlattığı ifade edilen açıklamada, Söylet'in, Bakan Yazıcı'ya yeni yapılan kongre ve konferans salonlarını, Eczacılık Fakültesi ek binalarını gösterdiği kaydedildi.
     İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yangın Kulesi hakkında da bilgi veren Rektör Söylet'in, kulenin müze olması için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na müracaatların yapıldığını, bu sürecin bitmesiyle birlikte kulenin halka açılacağını söylediği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir