Bakan Yazıcı'dan Kurban Bayramı mesajı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Bayramlar hayatın…

  • Yazı boyutu
Bakan Yazıcı'dan Kurban Bayramı mesajı
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: 
  -"Bayramlar hayatın…

Bakan Yazıcı'dan Kurban Bayramı mesajı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Bayramlar hayatın içinde nefes alınan, neşe bulunan, hayatın telaşına ve karmaşasına fasıla (ara) verilen zamanlardır"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bayramların hayatın içinde nefes alınan, neşe bulunan, hayatın telaşına ve karmaşasına fasıla (ara) verilen zamanlar olduğunu kaydetti.
     Bakan Yazıcı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, bayramların karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendiren, dayanışmanın ve paylaşmanın mutluluğunun yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik ortak bilincinde buluşulan, toplumsal yakınlaşmanın en üst düzeye yükseldiği müstesna günler olduğunu ifade etti.
     Yazıcı, mesajında şu ifadeleri kullandı:
     "Bayramlar hayatın içinde nefes alınan, neşe bulunan, hayatın telaşına ve karmaşasına fasıla (ara) verilen zamanlardır. Durup düşünmek, bir yılın muhasebesini yapmak, yoksullarımızı, yaşlılarımızı, öksüz-yetimlerimizi hatırlamak için hayatın duraklarıdır.
     Bayram paylaşmaktır. Gönülden gönle giden yollarda yolculuk yapmaktır, gönüllerdeki muhabbeti paylaşmaktır. Bayram; ziyaret etmektir, gönül almaktır, hediyeleşmektir. Bayram; küçüklerimizi sevmek büyüklerimizin gönlünde yer tutmaktır. Bayram; toplum olarak kendimizin tekrar farkına vardığımız bir dönemdir.
     Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; yolları gözleyen yaşlılara ve kimsesizlere, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimlere bayram sofralarında yer açılacaktır."
     Yazıcı, bayramların neşesinin, dayanışma ruhunun tüm zamanlara aksetmesi temennisiyle vatandaşların ve tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı kutladı.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir