Bakan Yazıcı, ABD İç Güvenlik Bakanı Napolitano ile görüştü -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:…

  • Yazı boyutu
Bakan Yazıcı, ABD İç Güvenlik Bakanı Napolitano ile görüştü
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:…

Bakan Yazıcı, ABD İç Güvenlik Bakanı Napolitano ile görüştü -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Var olan değişimlerin hızı, bunların rengi ve desenini dikkate aldığımızda ittifak ve dostluğumuzun önemi ortaya çıkmaktadır"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, var olan değişimlerin hızı, rengi ve deseni dikkate alındığında Türkiye-ABD arasındaki ittifak ve dostluğun öneminin ortaya çıktığını bildirdi.
     ABD İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'yı ziyaret etti.
     Bakanlık binasında gerçekleşen toplantının basına açık bölümünde konuşan Yazıcı, Türkiye ve ABD arasında dostluk ve karşılıklı çıkarların gözetildiği bir ilişki bulunduğunu söyledi. Yazıcı görüşmede her iki bakanlık alanına giren konularda işbirliği yapmak istediklerini belirtti.
     Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın önemine işaret eden Bakan Yazıcı, "Bu çevrede var olan değişimlerin hızı, bunların rengi ve desenini dikkate aldığımızda ittifak ve dostluğumuzun önemi ortaya çıkmaktadır. İlişkilerimizin odağında insani değerlerin olması ayrı bir önem taşıyor" diye konuştu.
     ABD İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano da görüşmede, ticaret, güvenlik ve kargo hareketleri gibi alanlarda ortak çalışma yapmak istediklerini söyledi. Türkiye'ye büyük önem verdiklerini ifade eden Napolitano, "Biz Türkiye'yi özellikle ekonomik alanda, uluslararası alanda ve küresel alanda gelişen, büyüyen bir ülke olarak çok takdir ediyoruz. Bugünkü görüşmemizde çok önemli konular olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'ye son derece önem atfediyoruz" dedi.
     ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin de katıldığı görüşme basına kapalı olarak devam etti.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir