Bakan Ergün Almanya'ya gidecek -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Avrupa'nın en…

  • Yazı boyutu
Bakan Ergün Almanya'ya gidecek 
  -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Avrupa'nın 
  en…

Bakan Ergün Almanya'ya gidecek -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Avrupa'nın en büyük sanayiciler birliği olarak bilinen Alman Ekonomik Konseyi'nde Alman işadamlarıyla bir araya gelecek -"Alman devlerinin" üst düzey yöneticileriyle buluşacak Ergün, işadamlarını Türkiye'de yatırım yapmaya davet edecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Avrupa'nın en büyük sanayiciler birliği olarak bilinen Alman Ekonomik Konseyi'nde Alman işadamlarıyla bir araya gelecek.
     "Alman devlerinin" üst düzey yöneticileriyle buluşacak Ergün, iş adamlarını Türkiye'de yatırım yapmaya davet edecek.
     Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Ergün, Alman Ekonomik Konseyi'nin daveti üzerine 27-28 Şubat 2013 tarihleri arasında Almanya'nın Başkenti Berlin'e çalışma ziyaretinde bulunacak.
     Ergün, Berlin'deki temasları kapsamında makine, otomotiv, kimya, ilaç ve finans sektöründen Avrupa'nın birçok önemli firmasının yer aldığı Konseyin bünyesinde oluşturulan Almanya-Türkiye Ekonomik İlişkiler Komisyonu'nda Alman iş adamlarıyla bir araya gelecek. Toplantıya BMW, Bosch, Adidas, Nivea, MAN, Allianz SE, Braun, DELTA, Henkel, Hugo Boss ve Siemens'in de aralarında bulunduğu 100'e yakın Alman firmasının CEO'ları ve üst düzey yöneticileri katılacak.
     Toplantıda Türkiye ekonomisini, teşvik sistemi ve Türkiye'deki yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde atılan adımları ayrıntılı olarak Alman CEO'lara anlatacak olan Ergün, "Alman devlerini" Türkiye'de yatırım yapmaya davet edecek. İki ülke ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde atılabilecek adımları da gündeme getirecek Ergün, Konsey bünyesinde oluşturulan "Almanya-Türkiye Ekonomik İlişkiler Komisyonu" toplantısının açılışında "Türk sanayisinin gelişimi ve potansiyeli" başlığı altında bir konuşma yapacak.
     Bakan Nihat Ergün, Berlin'deki temasları kapsamında Almanya Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler ile de bir araya gelecek. Almanya'daki Türk işadamları, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerle akşam yemeğinde buluşacak Ergün, Berlin'deki Yapay Zeka Laboratuvarı'nda da incelemelerde bulunacak.
     Ergün, 28 Şubat 2013 tarihinde yurda dönecek.
    
     -Almanya Ekonomik Konseyi-
    
     Almanya Ekonomik Konseyi 12 bin sanayici, girişimci ve üst düzey yöneticisiyle 150 şubede örgütlenen, Avrupa'nın en büyük sanayiciler birliği olarak biliniyor. Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) tarafından oluşturulan bir kuruluş olan Konsey, aynı zamanda ülkede alınan ekonomik nitelikli kararların şekillenmesinde de söz sahibi bir konsey olarak biliniyor.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir