Bakan Çağlayan'dan dünya otomotiv devlerine "mektuplu" davet

  • Yazı boyutu
Bakan Çağlayan'dan dünya otomotiv devlerine "mektuplu" davet

Bakan Çağlayan'dan dünya otomotiv devlerine "mektuplu" davet

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, dünya otomotiv devlerine yeni teşvik sistemi ve Türkiye'deki yatırım ortamını tanıtan mektuplar gönderdi.
     Ekonomi Bakanlığın'dan edinilen bilgiye göre, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan imzalı mektupların otomotiv ana sanayi ve yan sanayi üretici firmaların Üst Yöneticilerine (CEO) gönderildi.
     Ana sanayi ve yan sanayide toplam 42 üretici firmanın CEO'larına "Türkiye'ye yatırım daveti" içeren mektup İngilizce hazırlandı.
     Ana sanayide yıllık 300 bin adet ve üzeri üretim yapan 34 firmaya, yan sanayide 8 firmaya gönderilen davet mektuplarında, Türkiye'nin yatırım ortamı, yeni teşvik sistemi ve yeni teşvik sisteminde otomotiv sektör yatırımlarına sağlanan fırsatların yanı sıra Türkiye'nin 2023 hedeflerine yer verildi.
     Bu arada, ticaret müşavirleri ve ticaret ateşeleri davet mektubunun takibini yapacak, şirketlerin bilgi taleplerine yanıt verecek.
    
    
    

Bu haberi 96 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir