"Bahse" girdi hem kazandı hem de kazandırdı -Bilyoner.com Pazarlama ve İş Geliştirmeden…

  • Yazı boyutu
"Bahse" girdi hem kazandı hem de kazandırdı
     -Bilyoner.com Pazarlama ve İş Geliştirmeden…

"Bahse" girdi hem kazandı hem de kazandırdı -Bilyoner.com Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şimşek: -"Türkiye'nin en çok kazandıran şans oyunları sitesi olarak sadece 2012'de, 330 milyon lira ikramiye dağıttık" -"Bilyoner.com'un 2012 cirosu 2011'e göre yüzde 27 artarak, 650 milyon lira seviyesinde gerçekleşti" -"2012'de play-off sisteminin getirdiği heyecan, şampiyonluğun son maça kalması da 2012'yi bir önceki senenin üzerinde bir ciro ile kapatmamızda etkili oldu"

Necip Fazıl Çelik - Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın yasal bayilerinden Bilyoner.com'un Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Şimşek, 2012'de 330 milyon lira ikramiye dağıttıklarını bildirdi.
     AA muhabirine konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şimşek, internet kullanımının ve mobil teknolojilerin hızla gelişmesi ve yaygınlaşması sonucu online şans oyunlarının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hızlı bir çıkış yakaladığını ifade etti.
     Bilyoner.com'un 9 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Şimşek, Türkiye'de sıfırdan başlayan online bayilerin pazar payının bugün İddaa'da yüzde 25'lere ulaştığını vurguladı.
     Şimşek, sadece piyango bileti satma şartı nedeniyle Milli Piyango'da online bayilerin pazar payının İddaa'ya göre düşük olduğunu ifade etti.
     Bir çok ülkede söz konusu sektörün liberal bir yapıda olduğuna dikkati çeken Şimşek, "Yurt dışında sektör liberal bir yapıya sahip. Ülkemizde ise tamamen devlet kontrolünde. Dolayısıyla biz burada kendi ürünümüzü geliştirme ve halka sunma şansına sahip değiliz. Bu da sektörde ülkeler arası büyük yapısal ve hacimsel farklılıklara neden oluyor" değerlendirmesinde bulundu.
    
     -650 milyon lira ciro-
    
     Şimşek, Bilyoner.com'un 2012 cirosunun 2011'e göre yüzde 27 arttığını belirterek, 2012 cirosunun 650 milyon lira seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
     Ciro artışında, artan üye sayısının yanı sıra oyunların zenginliğinin de oldukça önemli bir paya sahip olduğunun altını çizen Şimşek, "İddaa oyunlarına eklenen 'Düello' gibi yeni oyunlar bu artışa katkıda bulundu. 2012'de play-off sisteminin getirdiği heyecan, şampiyonluğun son maça kalması da 2012'yi bir önceki senenin üzerinde bir ciro ile kapatmamızda etkili oldu" görüşünü dile getirdi.
    
     -1,4 milyar ikramiye dağıtıldı-
    
     Şimşek, Bilyoner.com'un 1 milyon 600 bin üyeye sahip olduğunu söyledi. Şirketin kurulduğu günden bu yana yaklaşık 1,4 milyar lira ikramiye dağıttığına dikkati çeken Şimşek, "Türkiye'nin en çok kazandıran şans oyunları sitesi olarak sadece 2012'de, 330 milyon lira ikramiye dağıttık" dedi.
    
    

Bu haberi 62 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir