Bağımsız denetim kuruluşlarına ilişkin bazı tarifeler -Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda…

  • Yazı boyutu
Bağımsız denetim kuruluşlarına ilişkin bazı tarifeler
  -Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda…

Bağımsız denetim kuruluşlarına ilişkin bazı tarifeler -Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda bağımsız denetim yapacak kuruluşların, Bağımsız Denetim Kuruluşu Belgesi bedeli 5 bin lira olarak belirlendi

Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda bağımsız denetim yapacak kuruluşların Bağımsız Denetim Kuruluşu Belgesi bedeli 5 bin, diğerleri için ise 2 bin 500 lira olarak belirlendi.
     Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nun Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kurul kararına göre, 660 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 19'uncu maddesi ve 26 Aralık 2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bağımsız Denetim Yönetmeliği'nin 48'inci maddesi gereğince 2013 yılı geçiş dönemi yetkilendirilmelerinde geçerli olmak üzere bağımsız denetim kuruluşlarına bazı tarifeler belirlendir.
     Buna göre, kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda bağımsız denetim yapacak bağımsız denetim kuruluşlarının Bağımsız Denetim Kuruluşu Belgesi için ödeyeceği bedel 5 bin, diğerleri için ise 2 bin 500 olarak belirlenmesi ve bağımsız denetçi yetkilendirme işlemlerinde ise Bağımsız Denetçi Belgesi ücreti 250 lira, Bağımsız Denetçi Kimliği ücreti 150 lira, Bağımsız Denetçilik Sınavı her bir alan ücreti için de 150 lira tarife üzerinden ücret alınmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir