AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı -Yurt içi ve yurt dışından 350 firmanın katılacağı…

  • Yazı boyutu
AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  -Yurt içi ve yurt dışından 350 firmanın katılacağı…

AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı -Yurt içi ve yurt dışından 350 firmanın katılacağı fuar 20 ile 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Dünya genelinde 300 milyar dolar büyüklüğe sahip ayakkabı pazarından aldığı payı artırmayı hedefleyen ayakkabı yan sanayi üreticileri, AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı'nda buluşacak.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, ayakkabı sektöründen önemli oranda pay alan ayakkabı yan sanayi sektörü, 48. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı'nda bir araya gelecek. Yan sanayi firmalarını ulusal ve küresel ölçekte faaliyet gösteren kuruluşların satın almacılarıyla buluşturacak AYSAF aracılığıyla sektör, dünya pazarındaki ihracat payını artırmayı amaçlıyor.
     Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen ve 165'i yabancı toplam 350 firmanın katılacağı AYSAF, Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği(AYSAD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB desteklerinde düzenleniyor.
    
     -Firmalar AYSAF'la yurt dışı pazarların kapısını aralıyor-
    
     Açıklamada yer verilen bilgilere göre, üretim kapasitesi açısından dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan ayakkabı sektörü, buna karşın ihracattan hak ettiği payı henüz alamıyor. Ayakkabı ihracatında dünya genelinde 30. sırada yer alan Türk ayakkabı üreticileri, 2011 yılında 450 milyon dolarlık ayakkabı ihracatı gerçekleştirdi. Ayakkabı ihracatından yüzde 10 civarında pay alan yan sanayi sektörü, 2023 yılında 1.5 milyar dolarlık ayakkabı ihracatı hedefine ulaşmak için fuarlara büyük önem veriyor.
     Yılda iki kez düzenlenen AYSAF Fuarına eksiksiz katılan sektör temsilcileri yurt dışı hedef pazarların kapısını aralarken, sektördeki en yeni bilgileri de edinme şansına sahip oluyor. AYSAF'a yurt dışından İtalya, Çin ve Arjantin'in aralarında bulunduğu ülkelerden çok sayıda firma katılıyor.
     Fuarın ziyaretçi ülkelerini ise Cezayir, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Mısır, Fransa, Almanya, İran, Kazakistan, Lübnan, Fas, Rusya, İspanya, Ukrayna, İngiltere ve Amerika oluşturuyor.
    
     -Yüzlerce ürün grubu sergileniyor-
    
     Her yeni organizasyonda çeşitlenen ürün grupları ve yeni teknolojilerin sergilendiği AYSAF, katılımcı ve ziyaretçiler için önemli bir pazar oluşturuyor. Ayakkabı yan sanayi sektöründeki firmaların Türkiye temsilcilikleri ve mümessilliklerinin katılacağı AYSAF'ta sergilenecek ayakkabı yan sanayi ürün grupları arasında dış taban, iç taban, ökçe, aksesuar, ayakkabı tekstili ve lamine edilmiş ürünler, vardola, yapıştırıcı ve yüzey hazırlayıcılar, deri ve taban finisaj ürünleri, deri, kösele, suni deri, makine ve CAD/CAM yazılım yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 119 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir