"AYMOD, 40 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildi" -3 binden fazla yabancı da…

  • Yazı boyutu
"AYMOD, 40 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildi"
  -3 binden fazla yabancı da…

"AYMOD, 40 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildi" -3 binden fazla yabancı da Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nı gezdi

AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nin, 3 binden fazla yabancı olmak üzere 40 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildiği bildirildi.
     Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise 3. büyük ayakkabı fuarı olduğu belirtilen 48. AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 7-10 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO'da gerçekleştirildi.
     Yapılan açıklamaya göre, yeni iş anlaşmalarında artış gözlenen AYMOD, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) desteğiyle düzenlendi.
     Fuar, 3 binin üzerinde yabancı olmak üzere toplam 40 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildi.
     Türk ayakkabı endüstrisini global pazarların aktörleriyle bir araya getiren fuara yurt içi ve yurt dışından 350'nin üzerinde firma katıldı.
     Türkiye başta olmak üzere İspanya, İtalya, Almanya, Hindistan, Yunanistan, Pakistan, Portekiz ve Ukrayna'nın aralarında yer aldığı ülkelerden firmalar AYMOD'da ürünlerini sergiledi.
     Bu arada, 60 bin metre kare alanda düzenlenen AYMOD'u Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Rusya'dan çok sayıda alım grubu ziyaret etti. Fuarda bir öncekine oranla ziyaretçi artışı yaşandı.
     Katılımcı firmalar, yurt dışı ziyaretçileriyle yüksek oranda iş anlaşmaları yaptıklarını ifade etti, özellikle Avrupa, Rusya ve Türki Cumhuriyetler'den gelen alıcılarla verimli iş görüşmelerinde bulunduklarını dile getirdi.
     Fuarda yeni inovatif ürünler de sergilendi. İnsan sağlığına ve rahatlığına yönelik birçok ürünün yer aldığı AYMOD'da şeker hastaları ve hamileler için tasarlanan ayakkabılar da ilgiyle karşılandı.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir