Aylardır beklenen IMF-Macaristan toplantısı sadece 1 saat sürdü

  • Yazı boyutu
Aylardır beklenen IMF-Macaristan toplantısı sadece 1 saat sürdü

Aylardır beklenen IMF-Macaristan toplantısı sadece 1 saat sürdü

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 2011 yılı sonundan bu yana 15-20 milyar avro aralığında kredi anlaşması yapması beklenen Macaristan'ın IMF ile bugün yaptığı toplantının yalnızca 1 saat sürmesi tam bir hayal kırıklığı yarattı.
     Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleşen toplantıya, IMF adına Thanos Arvanitis, İrina İvascenko, AB Komisyonu adına Barbara Kauffmann ve Macaristan adına Devlet Bakanı Mihaly Varga katıldı.
     Toplantının başlamasından bir saat sonra sona ermesiyle binadan dışarı çıkan heyet yetkilileri, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
     Macar tarafı ise toplantıların başladığını, bundan sonra IMF heyeti ile sık sık bir araya geleceklerini açıkladı.
     Bazı Macar ekonomistler toplantıların ancak son baharda sonuçlanabileceği görüşünde bulunurken, bazıları Macaristan ile IMF arasında kredi anlaşmasının yapılmayacağını belirtiyor.
     Macaristan, bu yılın başından itibaren IMF ile 15 ila 20 milyar avro aralığında kredi anlaşması yapmak istediğini açıklamıştı.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir