Aygaz ve Tüpraş, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ne imza attı

  • Yazı boyutu
Aygaz ve Tüpraş, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ne imza attı

Aygaz ve Tüpraş, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ne imza attı

Koç Holding Enerji Grubu şirketlerinden Aygaz ve Tüpraş, iklim değişikliğine karşı Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) tarafından hazırlanan "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ne imza attı.
     Yapılan açıklamaya göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın destek verdiği bildirgenin imza töreni, İstanbul'da düzenlenen 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nda gerçekleştirildi.
     İmza töreninde konuşan SKD Başkanı Galya Frayman Molinas, dünyadaki enerjinin yaklaşık yüzde 40'ının binalarda kullanıldığına dikkat çekerek, binalarda kullanılan enerjinin, iklim değişikliğinin ana etkenlerinden biri olduğunu vurguladı.
     Bu arada, Aygaz ekonomik, çevresel ve sosyal performansının tüm yönlerini kapsayacak şekilde iç ve dış paydaşlarıyla paylaşmasına imkan veren "Sürdürülebilirlik Raporu"nu ilk kez 2002 yılında yayınlamıştı.
     Tüpraş da, 2008 yılından itibaren sanayide ve binalarda enerji verimliliği konusunda etkin bir politika yürütüyor. Enerji verimliliği projeleri, Tüpraş'ın uluslararası kurumsal itibarının yanı sıra, sürdürülebilirlik çalışmalarına da katkı sağlıyor.
     Tüpraş, sürdürülebilir enerji verimliliği yönetimi çerçevesinde; çevresel etkilerin yönetilmesi, çalışanların gelişimi, kurumsal sorumluluklar, toplumsal yatırımlar, ürün sorumluluğu ve operasyonel sürdürülebilirlik ile ilgili anlayışını tüm paydaş ve çalışanlarına sürekli olarak aktarıyor.
     Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi'nde, ticari binalarda enerji verimliliğini sağlamak için ihtiyaç duyulacak standartların dünya çapında enerji verimli binalara talebi artıracağına işaret ediliyor.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir