Aygaz'ın kurumsal yönetim notu yükseltildi

  • Yazı boyutu
Aygaz'ın kurumsal yönetim notu yükseltildi

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri, Aygaz'ın geçen yıl 8,50 olarak belirlenen kurumsal yönetim derecelendirme notunu 8,96'ya yükseltti

Koç Topluluğu Enerji Grubu şirketlerinden Aygaz'ın geçen yıl 8,50 olarak belirlenen kurumsal yönetim derecelendirme notu 8,96'ya yükseltildi. Aygaz, Türkiye'de kurumsal yönetim derecelendirme notu en yüksek üç şirketten biri oldu.
     Konuya ilişkin açıklamaya göre, Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansıyla İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi'nde yer alacak şirketlerin kurumsal yönetim derecelendirme faaliyetlerini yürüten Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri, Aygaz'ın geçen yıl 8,50 olarak belirlenen kurumsal yönetim derecelendirme notunun 8,96'ya yükseldiğini açıkladı.
     Yeni kurumsal yönetim notuyla, Türkiye'nin kurumsal yönetim notu en yüksek 3'üncü şirketi olan Aygaz, 150 ülkeyi kapsayan Dünya Kurumsal Yönetim Endeksi'nde de en iyi nota sahip ilk grup arasında yer aldı.
     Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, yarım asırlık iş kültürünü zenginleştirmek ve marka itibarını yükseltmek için büyük bir disiplinle çalıştıklarını ifade ederek, "Elde edilen bu başarıda, her kademedeki Aygaz personelinin emeği var" dedi.
     Kurumsal yönetim derecelendirme notu belirlenirken, pay sahipleri, kamuoyunu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ile yönetim kurulu olmak üzere dört ana başlıktan oluşan SPK'nın Kurumsal Yönetim İlkeleri baz alınıyor.


Bu haberi 240 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir