Aygaz GRİ kriterlerinde "B" seviyesi rapor yayınlayan ilk Türk enerji şirketi oldu

  • Yazı boyutu
Aygaz GRİ kriterlerinde "B" seviyesi rapor yayınlayan ilk Türk enerji 
şirketi oldu

Aygaz GRİ kriterlerinde "B" seviyesi rapor yayınlayan ilk Türk enerji şirketi oldu

Küresel Raporlama Girişimi Standardı-Global Reporting Initiative (GRI) kriterlerine göre Aygaz, Türkiye'de "B" seviyesi rapor yayınlayan ilk Türk enerji şirketi oldu.
     Aygaz açıklamasına göre, Şirket, dünyanın önde gelen şirketlerinin sürdürülebilirlik raporlamalarında kullandığı "Küresel Raporlama Girişimi Standardı"na göre hazırladığı, "2010-2011 Aygaz Sürdürebilirlik Raporu"nun uygulama seviyesini "C"den "B"ye yükseltti.
     Aygaz, 8. Sürdürülebilirlik Raporu'nu kamuoyu ile paylaşarak Türkiye'de "B" seviyesinde Sürdürülebilirlik Raporu yayımlayan ilk Türk enerji şirketi oldu.
     Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde 5 Haziran 2012 tarihinde "Dünya Çevre Günü"nün kutlanacağını hatırlatarak, şunları kaydetti:
     "Kuruluşumuzdan bu yana, toplumun beklentilerini doğru algılamaya ve kendimizi geliştirmeye odaklanıyoruz. Ekonomik, çevresel ve sosyal tüm faaliyetlerimizde insana, doğaya ve kanunlara saygılı bir kurum olarak hareket etme gayretindeyiz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne bağlılığımız doğrultusunda üretim süreçlerimizin, hizmet ve ürünlerimizin çevresel ayak izini azaltıyor, insan haklarına saygılı bir yönetim anlayışıyla içinde bulunduğumuz topluma değer katıyoruz. Sürdürülebilirlik performansımızı sunduğumuz ve 2010-2011 döneminde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları kapsayan 8. raporumuzda, yarım asırlık bilgi ve deneyimimizle geldiğimiz noktayı ve hedeflerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz."
     Sürekli artan enerji ihtiyacına karşılık, enerji kaynaklarının sınırsız olmadığını vurgulayan Eyüboğlu, Aygaz olarak daha da enerji verimli süreçler geliştirmeye, doğal kaynak kullanımında daha da tasarruf sağlamaya ve daha çevreci ürünler sunmaya yöneldiklerini vurgulayan Eyüboğlu, şöyle devam etti:
     "İklim değişikliğinin beraberinde getirdiği riskleri tüm faaliyetlerimizde göz önünde bulunduruyor ve iş süreçlerimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz. Bunların yanı sıra içinde bulunduğumuz toplumda iklim değişikliğine karşı bilinç geliştirecek projeler üstlenmeyi birincil sorumluluğumuz olarak görüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir